4 maja wspominamy świętego Floriana – patrona strażaków. Z tej okazji, każdego roku, w okolicach tej daty, w Wyśmierzycach odbywają się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”.

Tegoroczny „Florian” przypadł na niedzielę, 1 maja. Tradycyjnie rozpoczął się od zbiórki członków OSP pod remizą. Po niej nastąpił przemarsz do kościoła św. Teresy z Avila, gdzie proboszcz parafii, ks. Robert Sionek odprawił uroczystą mszę świętą w intencji strażaków. Po mszy druhowie, młodzieżowa orkiestra, oraz zaproszeni goście, przemaszerowali ulicami miasta do remizy, gdzie czekał poczęstunek. W pięknej, wiosennej aurze uroczystość obserwowali licznie zgromadzeni mieszkańcy Wyśmierzyc.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z obchodów św. Floriana 2016. Dziękujemy wszystkim, uczestnikom, oraz tym którzy pomogli w organizacji naszego święta!